MBX Máša 1969 – 2019

Vážení,

mé MBX je z posledního roku výroby, je to model 1100 MBX de Luxe. Letos se dožívá věku kmetského, tedy 50 let.

Se mnou a v mé garáži to má také již 30 let, to už je vlastně také docela dost. Doba nadšení, kdy jsem toto auto  přivezl  kdysi do Prahy mě už také skoro přešla, taková ta prvotní radost z tehdy již velmi ojedinělého a velmi zachovaného vozu. Hřeje snad jen pocit a vzpomínka na slova mého táty, který za skutečné autoveterány považoval pouze vozy předválečné a v těch byl ochoten se „hrabat“. V tomhle ne, to bylo jen a jen embéčko a to měl za problémové auto.  A na dotaz co že s tím tedy budu dělat a mou suverénní odpověď, že to bude veterán – mi nejlepší automechanik mého života – můj táta – prostě sdělil – „Embéčko? Veterán? Ty si se asi zbláznil.“

**

No a vida, člověk se po těch mnohých sezonách ani nenaděje ani je to tady. MBX je v dnešní době opravdu ceněný veterán. Ale je tedy spíše čas na to, abych téměř bilancoval. Což jinými slovy znamená , že Máša letos nikam na žádný velký výlet ani sraz nepojede a budeme  se muset kouknout, jak je na tom podlaha a přední náprava.

Tedy hlavně ta podlaha – no jak asi může vypadat podlaha v embéčku po 50 letech budou vědět snad všichni, kdo si s tím už něco prožili. Sice to zatím drží pohromadě, ale to je asi vše. Víc od toho nelze čekat, letos žádný velký pohyby, jen v nutnosti kolem komína a možná ani to ne. Bude to dlouhá cesta, není spěch.

Výsledek obrázku pro wachfaitl mbx

Obrázky z cest po Evropě a dalších akcí budou přibývat postupně. Bude příště.

zwmbx